Jdi na obsah Jdi na menu

jeden z najlepších zápasov, aký som kedy videl

...Ale čo sa dialo dnes na Slavii... Fantastický, ohromne dramatický zápas (pred ním stav semifinálovej série 3:1 pre Slaviu), ktorému nechýbalo nič! Plzeň v druhej tretine prehrávala 4:1, no ešte do jej konca vyrovnala na 4:4. To nebudem opisovať, pretože na konci zápasu sa ešte len diali veci. Nasledovala bitka troch dvojíc muža proti mužovi, boli udelené myslím 4 tresty do konca zápasu, najviac zaujali Nedvěd s Vašíčkom... V poslednej tretine domáci strelec Bednář zavŕšil svoj hettrick. Posledná minúta zápasu... Domáci diváci vstávajú a sú prichystaní osláviť víťazstvo. Keďže v Sazka aréne sú hlavné kamery tesne za divákmi, režisér musí hľadať iné zábery kamier. Hosťujúci hráči sú usadení v útočnom pásme. Puk má majster sveta z Goteborgu Peter Smrek. Padá, ale na zemi ešte stíha prihrať Vlasákovi. Ten dáva na najväčšieho hrdinu Plzne Martina Straku, ktorý strieľa gól v čase 59:59!! Po prestávke nasleduje nervydrásajúce predĺženie s množstvom vyložených šancí, ale gól nepadá. Trestné strieľania - v domácej bránke Neruda, ktorý po 4. góle Plzne vymenil Furcha, v hosťujúcej Chábera. Vyše 15 tisíc divákov, z toho asi 2 tisíc z Plzne, sleduje po tri nájazdy oboch mužstiev. Z prvých piatich strelcov nie je ani jeden úspešný - Vostřák, Bednář, Straka, Červenka ani Vlasák. V poslednom nájazde môže rozhodnúť Vladimír Růžička mladší, syn slávistického trénera mimochodom nepatrí vôbec medzi lídrov mužstva. Starší Růžička sa schováva za lavičku a verí, že sa mu jeho nezvyčajný ťah podarí. Mladší Růžička ide pomaly na Cháberu, mieša s hokejkou, a ako ostrieľaný harcovník strieľa gól. Jeho otec počuje jasot publika, vrhnú sa na neho hráči z lavičky, je hrdý na svojho syna... Je dobojované, Slavia víťazí 4:1 na zápasy a postupuje do finále.
V tomto zápase, ako aj v celej sérii som držal palce Plzni, ktorú skvelo vedie pán hráč Martin Straka, a v tíme sú aj slovenskí obrancovia Smrek s Čakajíkom. No predovšetkým je to sympatické mužstvo, ktoré do semifinále postúpilo zo 7. miesta (cez Pardubice 4:3 na zápasy, 7.zápas bol najdlhší v histórii českej extraligy). Navyše ešte nikdy nezískali hráči "z mesta piva" titul. Po 4. zápase, ktorý doma so Slaviou prehrali, sľúbil svojim fanúšikom kapitán Straka návrat v sérii do Plzne. Nuž nepodarilo sa, ale on a jeho hráči si za svoje výkony zaslúžia veľkú vďaku, ktorú aj dostali od svojich verných v Sazka aréne po rozuzlení série.